Péče o produktPoužívané povrchové úpravy

Ocelové konstrukce mají jako základní povrchovou úpravu žárový zinek ponorem. Díky tomu je konstrukce našeho venkovního nábytku a cykloboxu chráněna i v dutinách. Pro zvýšení odolnosti se na podklad aplikuje polyesterová prášková vypalovaná fasádní barva, která je stálobarevná a otěruvzdorná. Udávaná životnost této duplexní povrchové úpravy je 30 až 50 let.

Používané akátové dřevo patří mezi naše nejtvrdší listnaté dřeviny (34 N/mm2), které velmi dobře odolává vodě i počasí.
Smrkové dřevo je použito pouze na stěny cykloboxů ve formě biodesky, tedy třívrstvé do kříže lepené desky. Na ostatní výrobky smrkové dřevo nepoužíváme.
Dřevo je přírodní materiál, drobné praskliny, trhliny, suky jsou přirozené a nelze jim zamezit. Přirozenou vlastností všech dřevin je postupné zašednutí.
Dřevo chráníme proti povětrnosti 2x nátěrem lazurou na bázi přírodních UV stabilních olejů s barevným pigmentem OSMO. Před a mezi nátěry je dřevo broušeno.
Přednost dáváme nátěru přírodními voskovými UV oleji, protože
  • jsou šetrné k životnímu prostředí
  • jsou prodyšné a vodoodpudivé
  • při včasných lokálních opravách není zřetelné napojení (nesmí dojít k zašednutí)
Přestože se jedná o obnovitelný zdroj, není nutné řešit opravu výměnou, stačí dodržovat pravidelnou kontrolu a údržbu.

Péče o produkt

Pokud není uvedeno u jednotlivých materiálů jinak, musí být kontrola a údržba prováděna minimálně 1x ročně a zahrnuje
  • omytí vodou - nesmí být použity žádné agresivní nebo leštící přípravky
  • kontrola konstrukčních spojů – musí být pevně dotaženy, v případě jejich uvolnění musí být neprodleně provedeno jejich dotažení, případně výměna
  • kontrola jednotlivých částí - nesmí vykazovat známky poškození, které by mohly způsobit zranění uživatele, znemožnit jejich užívání
Opravu většího rozsahu doporučujeme přenechat výrobci nebo odborné firmě. Někdy to znamená demontáž a kompletní novou povrchovou úpravu, případně výměnu poškozeného dílce.
Při provádění povrchových úprav dodržujte pokyny výrobce nátěrové hmoty!

Oprava poškození povrchové úpravy oceli

Povrchová úprava oceli zpravidla nevyžaduje žádnou péči, řešit je potřeba mechanické poškození, především pokud se poškodí až na ocel. Drobné opravy žárového zinku lze provést barvou s dostatečným množstvím práškového zinku. Drobné opravy vypalované polyesterové barvy lze provést polyuretanovou barvou v příslušném odstínu.

Upozorňujeme, že opravené místo bude vykazovat stopy po přetírání nebo nástřiku.

Oprava poškozených povrchů dřeva

Pravidelná kontrola stavu nátěru dřeva doporučujeme na jaře před zahájením sezóny. V případě větší frekvence užívání, mechanického zatížení se doporučuje kontrola a případný nátěr i před zimním obdobím, případně v průběhu sezóny.
Pokud nedošlo mezi nátěry k zašednutí, mechanickému poškození, stačí preventivní obnovovací nátěr bez obroušení. Pravidelný obnovovací nátěr těmito oleji trvá například na lavičce o 10 latích průměrně 15 minut.
Pokud dojde k mechanickému poškození, je třeba neprodleně místo vybrousit a opatřit odpovídajícím nátěrem.

Věnujte prosím údržbě dřeva odpovídající pozornost, zaslouží si to!

Vyrábíme na Moravě od roku
2001

Naše výrobky můžete potkat ve městech po celé republice. Jsou tak otestovány nejen časem, ale i životem a to v těch nejtěžších podmínkách. Teď ty nejlepší z nich nabízíme i pro vaši zahradu.
Záruka 5 let


Potřebujete poradit?
Chcete nezávaznou nabídku?