O nás

 

Když příběh píše sám život

Hned v prvním roce nového tisíciletí měl můj taťka docela plodný rok. Přisel s nápadem začít vyrábět městský mobiliář a taky jsem přišel na svět já, jeho syn Petr. Příběh naší rodinné firmy a můj příběh se tak začaly psát společně. Letos je to už 22 let, co naše firma Urbania vybavuje venkovní nábytek do měst a obcí po celé České republice i v zahraničí. V roce 2020 nás však s tátem napadlo založit ještě jednu firmu, která nebude prodávat nábytek do urbanistického prostředí, ale pro běžné lidi ku jejich domu. A tak v roce 2020 vzniklo Kudomu.

 o_nas3
firemni fotka 1920

Zlaté české ručičky

Výroba veškerého nábytku naší firmy Urbania i Kudomu probíhá pod jednou střechou, pod rukama těch stejných zkušených řemeslníků u nás v dílně na Jižní Moravě. Všechny zkušenosti s výrobou městského mobiliáře, které jsme za těch 20 let nasbírali, jsou díky tomu promítnuty v DNA všech produktů Kudomu. Našim cílem je zanechat po sobě na tomto světě kus poctivé práce a ne jen hromádku smetí. Chceme přinést nábytek, který bude svým majitelům sloužit celý život. Jedinou možnou cestou jak dosáhnout dlouhé životnosti venkovního nábytku, který je vystaven těžkým povětrnostním podmínkám, je dělat všechno pořádně, na ničem nešetřit a nic neodfláknout. Stvořit dokonalý produkt nejen svým vzhledem, ale především svým zpracováním, je pro nás obrovským potěšením. To je to, co nás dělá šťastnými.

 

Děláme design, ne designovky

Neděláme žádné nesmyslné designovky, co jen dobře vypadají. Navrhujeme produkty především s ohledem na jejich funkční hodnotu. Tvar produktu má vycházet tou nejúpřímnější cestou z jeho funkce. Baví nás však nejen celý proces designu, ale také samotná výroba. Milujeme práci s masivem a chováme velký respekt k tomuto materiálu. U nás nikdy nenajdete produkt, kvůli kterému musel být pokácen strom z pralesa. Žádný teak, ale náš evropský akát. To je naše cesta. Nepodporujeme kácení pralesů a nepodporujeme neekologické dovážení materiálu přes půl zeměkoule.

Tvoření poctivých produktů s ohledem na životní prostředí je naší podstatou, to nám dává smysl a nesmírně si vážíme každého, kdo nás v tom podporuje.

 Urbania_stojan iks_22_09_20_2-3 (8 of 18)