Velkoobjemový květináč nahradí vyvýšený záhon

Mnoho lidí neví, že k pěstování zahradních rostlin není zapotřebí zahrádka. Většinu plodin lze vypěstovat v květináči. Velkoobjemový květináč poskytne dostatek prostoru nejen na pěstování květin – balkonovek, letniček cibulovin a trvalek, ale vytvoří skvělé podmínky i pro zeleninu a ovoce. Dokonce pro menší stromečky.

 Kudomu_030821_2-3_thumb900x600
kvetinac-rajcata

Láká vás pěstování na terase? Pořiďte si vhodný venkovní květináč.

Velkoobjemový květináč supluje zahrádky. Myslíte si, že je pořád malý na to, abyste si v něm vypěstovali rajčata? Vůbec ne. Pěstovat můžete například cherry převislá rajčátka, nebo kombinovat tyčková rajčata s podsazením zakrslými, či truhlíkovými převislými rajčaty. Vytvořit si jde též kombinované minizáhonky. Vyšší zeleninu, i již zmíněná rajčata, je možné podsadit například nádhernými aksamitníky. Oplatí se podívat na to, jaká zelenina se s jakou hodí dohromady, a takto je pak pěstovat. Pokud tedy necháte pod rajčaty vyrůst keříčkové fazolky, dodáte jim přirozené živiny podporující jejich růst.

 

 

Pěstovat v nádobách jde opravdu téměř cokoliv

Do truhlíků se hodí i jiná zelenina. Bez problému papriky – kapie i chilli, lze zde vypěstovat téměř všechny odrůdy listové zeleniny. Problém není ani s kořenovou zeleninou, i když ta se zas tolik pěstovat v květináči nevyplatí. Vypěstovat si však jarní ředkvičky, třeba spolu s jarní cibulkou, rozhodně jde. Pěstování na terase svědčí i některým druhům ovoce. Nebojte se ani jahod. Oplatí se vsadit na stáleplodící jahody, které vás odmění dvěma masivnějšími úrodami za sezónu a rovněž menší průběžnou úrodou.

 kvetinac-jahody
Kudomu_květináče_2-3 (18 of 53)-upr

Květináče i pro letnění rostlin

Zajímavou volbou je též venkovní květináč osázet exotickými rostlinami a na zimu jej pak přestěhovat do nemrznoucího prostoru. Může jít o plodící citrusy, mučenky, ale i kanadské borůvky, které sice přežijí i na zahradě, avšak je pro ně nutné speciálně upravovat půdu kyselým rašelinovým substrátem a vlastně se jim mnohem lépe daří ve velkoobjemových květináčích. Když pak zahradu nemáte, je volba jasnou.

 

 

Bylinková zahrádka v květináči

Doslova úchvatnou podívanou, vůni i praktické využití nabídne venkovní květináč osázený bylinkami. Využijte jej v kuchyni i jako čerstvou domácí lékárničku. Vypěstujte si mátu na mojito, meduňku do čaje, šaljvěj na bolest krku a zánět dásní, saturejku na maso, angínovník či kubánské oregano na nachlazení i naťovou petržel, která je spolu s cizrnou a římským kmínem základem pro falafel.

 kvetinac-bylinky
Kudomu_květináče_2-3 (49 of 53)

Velkoobjemový květináč Liger

Naladit se na zahrádku v květináčích jde snadno. Jak ale na výběr správných venkovních květináčů? Venkovní květináč by měl být v první řadě výrazně odolnější než květináče určené do interiéru. Venku totiž musí odolat dešti, slunečnímu záření a také výrazným výkyvům teplot. Pokud chcete pěstovat zeleninu, ovoce nebo i menší stromky a keře, je třeba i větší objem nádoby pro substrát. Určitě se hodí i možnost doplnit květináč o samozavlažování. 

My jsme na trhu květináč, který by splňoval všechny tyto podmínky, nenašli, a proto jsme se rozhodli navrhnout vlastní. Základ našeho květináče Liger tvoří robustní nerezová konstrukce, která je opatřena matným vypalovaným lakem. Díky tomu je pro naše květináče koroze cizí slovo. Nerezovou konstrukci doplňují latě z tvrdého akátového dřeva, které zároveň plní i funkci tepelné izolace. Uvnitř je pak pevná plastová nádoba, ze které vám nikdy neunikne voda, kudy nechcete. Na výběr máme ze dvou typů nádob a oba typy je samozřejmě možné doplnit o samozavlažování. 
Nabízíme 3 velikosti květináčů a všechny je navíc možné umístit buď na drátovou nebo jeklovou podnož opět z nerezové oceli.

Květináče vyrábíme sami u nás v dílně kousek od Brna a díky tomu jsme schopni vám květináče případně i barevně přizpůsobit. Pokud máte zájem o jinou barevnost, kontaktujte nás a my se pokusíme vám vyhovět. 
 
Pokud byste si nevěděli rady s výběrem vnitřní plastové nádoby, podrobněji jsme nádoby popsali v tomto článku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení