AutorPetr Starý
Zveřejněno11. 8. 2021

Velkoobjemový květináč nahradí vyvýšený záhon na balkoně i na terase

Mnoho lidí neví, že k pěstování zahradních rostlin není zapotřebí zahrádka. Většinu plodin lze vypěstovat v květináči. Velkoobjemový květináč poskytne dostatek prostoru nejen na pěstování květin – balkonovek, letniček cibulovin a trvalek, ale vytvoří skvělé podmínky i pro zeleninu a ovoce. Dokonce pro menší stromečky.
Láká vás pěstování na terase? Pořiďte si vhodný venkovní květináč

Velkoobjemový květináč supluje zahrádky. Myslíte si, že je pořád malý na to, abyste si v něm vypěstovali rajčata? Vůbec ne. Pěstovat můžete například cherry převislá rajčátka, nebo kombinovat tyčková rajčata s podsazením zakrslými, či truhlíkovými převislými rajčaty. Vytvořit si jde též kombinované minizáhonky. Vyšší zeleninu, i již zmíněná rajčata, je možné podsadit například nádhernými aksamitníky. Oplatí se podívat na to, jaká zelenina se s jakou hodí dohromady, a takto je pak pěstovat. Pokud tedy necháte pod rajčaty vyrůst keříčkové fazolky, dodáte jim přirozené živiny podporující jejich růst.


Pěstovat v nádobách jde opravdu téměř cokoliv

Do truhlíků se hodí i jiná zelenina. Bez problému papriky – kapie i chilli, lze zde vypěstovat téměř všechny odrůdy listové zeleniny. Problém není ani s kořenovou zeleninou, i když ta se zas tolik pěstovat v květináči nevyplatí. Vypěstovat si však jarní ředkvičky, třeba spolu s jarní cibulkou, rozhodně jde. Pěstování na terase svědčí i některým druhům ovoce. Nebojte se ani jahod. Oplatí se vsadit na stáleplodící jahody, které vás odmění dvěma masivnějšími úrodami za sezónu a rovněž menší průběžnou úrodou.
Květináče i pro letnění rostlin

Zajímavou volbou je též venkovní květináč osázet exotickými rostlinami a na zimu jej pak přestěhovat do nemrznoucího prostoru. Může jít o plodící citrusy, mučenky, ale i kanadské borůvky, které sice přežijí i na zahradě, avšak je pro ně nutné speciálně upravovat půdu kyselým rašelinovým substrátem a vlastně se jim mnohem lépe daří ve velkoobjemových květináčích. Když pak zahradu nemáte, je volba jasnou.


Bylinková zahrádka v květináči

Doslova úchvatnou podívanou, vůni i praktické využití nabídne venkovní květináč osázený bylinkami. Využijte jej v kuchyni i jako čerstvou domácí lékárničku. Vypěstujte si mátu na mojito, meduňku do čaje, šaljvěj na bolest krku a zánět dásní, saturejku na maso, angínovník či kubánské oregano na nachlazení i naťovou petržel, která je spolu s cizrnou a římským kmínem základem pro falafel.
Velkoobjemový květináč Liger

Naladit se na zahrádku v květináčích jde snadno. Jak ale na výběr správných venkovních květináčů? Venkovní květináč by měl být v první řadě výrazně odolnější než květináče určené do interiéru. Venku totiž musí odolat dešti, slunečnímu záření a také výrazným výkyvům teplot. Pokud chcete pěstovat zeleninu, ovoce nebo i menší stromky a keře, je třeba i větší objem nádoby pro substrát. Určitě se hodí i možnost doplnit květináč o samozavlažování. 

My jsme na trhu květináč, který by splňoval všechny tyto podmínky, nenašli, a proto jsme se rozhodli navrhnout vlastní. Základ našeho květináče Liger tvoří robustní ocelová konstrukce, která je opatřena dojitou povrchovou úpravou. Díky tomu je chráněna proti korozi až na 50 let. Na ocelové konstrukci je opláštění z tvrdého akátového dřeva, které zároveň plní i funkci tepelné izolace. Uvnitř je pak pevná plastová nádoba, ze které vám nikdy neunikne voda, kudy nechcete. Na výběr máme ze dvou týpů nádob a oba typy je samozřejmě možné doplnit o samozavlažování. 
Nabízíme 3 velikosti květináčů a všechny je navíc možné umístit buď na drátovou nebo jeklovou podnož opět z pevné oceli.

Květináče vyrábíme sami u nás v dílně kousek od Brna a díky tomu jsme schopni nabídnout i několik barevných kombinací. Vše si můžete sami navolit v našem konfigurátoru, kde se vám rovnou ukáže i cena za vybranou variantu. Přesvěčte se sami. 

Pokud byste si nevěděli rady s výběrem vnitřní plastové nádoby, podrobněji jsme nádoby popsali v tomto článku.Další články


Vyrábíme na Moravě od roku
2001

Naše výrobky můžete potkat ve městech po celé republice. Jsou tak otestovány nejen časem, ale i životem a to v těch nejtěžších podmínkách. Teď ty nejlepší z nich nabízíme i pro vaši zahradu.
Záruka 5 let


Potřebujete poradit?
Chcete nezávaznou nabídku?