AutorPetr Starý
Zveřejněno1. 8. 2021

Jak vybrat květináč pro pěstování bylinek?

Nic se nevyrovná svěží aromatické vůni vlastnoručně vypěstovaných bylinek. A dobrá zpráva je, že k tomu nepotřebujete ani zahrádku, protože si vystačíte s vhodně zvoleným květináčem. Ten následně můžete umístit na balkon, okenní parapet, ale třeba i na terasu, odkud budete mít bylinky po ruce například pro grilování a přípravu osvěžujících letních nápojů. A jak vybrat nejlepší květináč? To už se dozvíte dále v článku.
Jaké bylinky se dají pěstovat v květináči?

Obecně platí, že většina druhů bylinek jsou poměrně nenáročné druhy rostlin. Ocení dostatek světla a pravidelnou zálivku, kdy mnohým druhům nevadí ani občasné mírné přeschnutí. Pro pěstování v nádobách se proto hodí víceméně všechny. Mezi praktické bylinky, které zároveň i zužitkujete při vaření či přípravě svěžích nápojů a čajů, patří například tymián, máta, oregano, bazalka, šalvěj či petržel. Pokud si dáte bylinky do květináčů, můžete je mít snadno po ruce připravené pro rychlé a snadné použití.


Kvalitní květináč je základem úspěchu při pěstování

Aby mohlo být pěstování úspěšné, je potřeba vybrat správný květináč na terasu. Ten by měl splňovat několik důležitých kritérií. Je dobré, aby měl dostatečný objem pro substrát, aby se kořeny bylinek mohly rozrůstat a podpořit růst nadzemních částí rostliny. Kromě toho by takový květináč na bylinky měl být i odolný. Pěstování zase usnadní samozavlažování, kdy vám bylinky neuschnou ani ve chvíli, kdy pojedete na dovolenou.
Proč si vybrat právě květináč Liger?

Kromě výše zmíněných základních parametrů nabídne poctivý velkoobjemový květináč Liger vyráběný kompletně v ČR i mnoho dalších výhod. Má podnož, takže se pro bylinky nebudete muset ohýbat. Použity jsou především kvalitní materiály, jako jsou akátové dřevo ošetřené olejovou lazurou. Kovová konstrukce je pro ochranu opatřena žárovým zinkem. Kvalitní samozavlažovací květináč tak bez problémů vydrží ve vnějším prostředí po mnoho let. Za tu dobu v něm vypěstujete skutečně úctyhodné množství nejrůznějších bylinek.


Další články


Vyrábíme na Moravě od roku
2001

Naše výrobky můžete potkat ve městech po celé republice. Jsou tak otestovány nejen časem, ale i životem a to v těch nejtěžších podmínkách. Teď ty nejlepší z nich nabízíme i pro vaši zahradu.
Záruka 5 let


Potřebujete poradit?
Chcete nezávaznou nabídku?